Asp. Łukasz Porębski Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie gościem Radia Wrocław
22 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, wprowadzony w Polsce w lutym 2003 roku. Dzień ten inaugurował liczne działania prowadzone pod hasłem Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, których celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstw. Celem podsumowania działań przeprowadzonych przez Policję do redakcji Radia Wrocław został zaproszony asp. Łukasz Porębski Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
W dniu 28 lutego br., trakcie audycji na żywo, którą poprowadził redaktor Piotr Moc zaproszeni goście asp. Łukasz Porębski Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie oraz Agnieszka Strzecha z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu posumowali Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem. W trakcie spotkanie zaproszeni goście wskazali na fakt, że każda osoba pokrzywdzona przestępstwem mogła skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych m.in.: przez asystentów sędziów sądów, asystentów sędziów i kuratorów sądów rejonowych. Rozmówcy podkreślili również, że podobnie jak w latach ubiegłych w akcję włączyła się również Policja. Dlatego na terenie każdej jednostki Policji można było skorzystać z fachowej pomocy funkcjonariuszy i dowiedzieć się więcej na temat swoich praw jako ofiary przestępstwa.
W trakcie audycji Agnieszka Strzecha podkreśliła, że w minionym tygodniu w trakcie akcji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej we Wrocławiu dyżurowali terapeuci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy. Natomiast asp. Łukasz Porębski dodał, że na terenie Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie do dyżurów wyznaczeni zostali policjanci różnych pionów m in. Referatu Dzielnicowych oraz Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego.
Poniżej link do materiału:
asp. Łukasz Porębski .