TARGI PRACY I EDUKACJI W STRZELINIE – JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM?
Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać policjantem? Jakie dokumenty przygotować, gdzie i kiedy można je składać? Tego mogli się dowiedzieć wszyscy odwiedzający policyjne stoisko podczas Tagów Pracy i Edukacji w Strzelinie. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania, opowiadali o swojej służbie i zachęcali do wstąpienia w szeregi Polskiej Policji.
Dziś przed południem na terenie Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie obyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Starostę Strzelińskiego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie, w których udział wzięli także funkcjonariusze i pracownicy Komedy Powiatowej Policji w Strzelinie. Podczas wydarzenia pracodawcy prezentowali się potencjalnym pracownikom i informowali o ofertach pracy. Policjanci mogli również przedstawić swoje doświadczenia i opowiadać o pracy w służbie policyjnej. Podczas rozmów rozdawane były ulotki promujące zawód policjanta i zachęcające do wstąpienia w nasze szeregi.
Osoby zainteresowane najczęściej pytały o procedurę kwalifikacyjną przyjęcia do służby, poszczególne etapy rekrutacji, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności. Pytali również, jak wygląda praca, jakie zadania towarzyszą codziennej służbie w poszczególnych pionach Policji.
Rekrutacja do policyjnej służby odbywa się w sposób ciągły. Poszukujemy osób, które chcą nosić granatowy mundur i z pasją wykonywać powierzone zadania. Ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości gospodarczej, przewodnicy psów czy też policyjni antyterroryści.
To służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swoje szeregi osoby o różnym wykształceniu i profilu. Służbę rozpoczynamy kursem podstawowym. Po jego ukończeniu nowi funkcjonariusze wracają do swoich jednostek macierzystych i pełnią służbę z doświadczonymi policjantami.
Przypominamy!
SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
- Obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Zapraszamy zainteresowane osoby spełniające kryteria formalne o zgłaszanie się po szczegółowe informacje osobiście w siedzibie strzelińskiej jednostki lub do kontaktu telefonicznego ze Starszym inspektorem Zespołu do spraw Kadr i Szkolenia KPP Strzelin (nr tel. 47 87 23 209) Panią Anitą Malinowską oraz Pełnomocnikiem do spraw OIN ( nr tel. 47 87 23 250) Panią Kamilą Owczarską.
asp.szt. Aleksandra Bezrąk